Konkurs im. Ignacego Jana Paderewskiego „W służbie sztuce i ojczyźnie”

Konkurs jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Galeria Roi Doré oraz platforma Art-maniac w Paryżu ogłaszają II edycję Konkursu im. Ignacego Jana Paderewskiego „W służbie sztuce i ojczyźnie” na dzieło sztuki inspirowane życiem i twórczością Ignacego Jana Paderewskiego (1860-1941), polskiego kompozytora i pianisty światowej sławy oraz męża stanu, premiera i ministra spraw zagranicznych w 1919 r., delegata pełnomocnego rządu polskiego na konferencji pokojowej w Paryżu, zwieńczonej podpisaniem Traktatu Wersalskiego kończącego pierwszą wojnę światową, oraz wysłannika rządu polskiego do Ligi Narodów, odznaczonego m.in. Orderem Orła Białego, francuskim Krzyżem Wielkim Legii Honorowej oraz tytułem Rycerza Wielkiego Krzyża Orderu Imperium Brytyjskiego.Konkurs wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Prace do Konkursu można zgłaszać do soboty 2 czerwca 2018 r. (włącznie), przesyłając do Organizatorów wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz zdjęcia prac w wysokiej rozdzielczości (300 DPI / ok. 2000 x 3000 pikseli). Autorzy prac zakwalifikowanych do finału zobowiązują się dostarczyć Organizatorom oryginalne dzieła na koszt własny, i najpóźniej do 23 czerwca 2018 r. Technika wykonania prac konkursowych jest całkowicie dowolna, ale wymiary zgłoszonych dzieł nie mogą przekraczać 100 x 70 cm. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.

Główną nagrodą w Konkursie jest wystawa indywidualna, którą Organizatorzy zaprezentują w swoich salach wystawowych w terminie ustalonym z laureatem pierwszej nagrody. Prace finalistów zostaną zaprezentowane w trakcie wystawy zbiorowej, której wernisaż odbędzie się w Galerii Roi Doré w Paryżu 28 czerwca 2018 r., w dniu 99-tej rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego, którego Paderewski był sygnatariuszem w imieniu Polski. Ekspozycja prac finalistów planowana jest również w Warszawie jesienią 2018 r., w związku z trwającymi w tym roku obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (w tym wypadku Organizatorzy zobowiązują się zająć organizacją wystawy w Warszawie).

Galeria Roi Doré oraz platforma Art-maniac dziękują wszystkim artystom za wzięcie udziału w II edycji Konkursu im. Ignacego Jana Paderewskiego „W służbie sztuce i ojczyźnie”. Komisja zakwalifikowała do finału dzieła następujących artystów (w kolejności alfabetycznej):

Piotr BETLEJ

Piotr CIEŚLEWICZ

Richard D’ALIGHIERI

Luc DEBARD

Maryla GISZCZAK

Jolanta GROCHOLSKA-JANCZARA

Ronnie HABIB

Tomasz JĘDRZEJEWSKI

Agnieszka KASTELIK

Tomek KAWIAK

Jerzy KĘDZIORA

Vaiva KOVIERAITE

Michele LANDEL

Patrick LE BORGNE

Sylwia LIS PERSONA

Anna MACIEJEWSKA

Ivan MALINSKYY

Serge MARGARITA

Evelyne MICHEL

Edyta ROLA MARCINOWSKA

Paweł RUBASZEWSKI

Andrzej SOCHA

Paweł SZUMIGAŁA

Katarzyna TOMASZEWSKA

Przemysław TOMCZAK

Maciej TRYBUŚ

Marzena URYSZEK

Fabien YVON

Czesław ZUBER

ORGANIZATORZY I PARTNERZY WYDARZENIA

Znajdź nas na: